Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda vyrobila od roku 1905 již 15 milionů vozů

News

05.02.2013

Domácí automobilka překonala metu 15 milionů vyrobených vozů za více než stoletou historii výroby automobilů. Jubilejním vozem se stala nová Octavia třetí generace.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. 1,5 milionu v roce 2018

Ze Škody se za posledních 20 let stala opět všemi respektovaná značka vyrábějící vozy s dobrým poměrem ceny a užitné hodnoty. Nejprodávanějším vozem značky je model Octavia, jež aktuálně vyjíždí ve své třetí generaci. Pro Škodu je tento model klíčový, jelikož jen za minunlý rok se Octavia podílela 44 % na celkových prodejích značky. Celkově bylo od roku 1996, kdy byla představena první generace Octavie, vyrobeno již 3,75 milionu těchto vozů.

A právě Octavia se stala jubilantem, jelikož byla v pořádý pátnactimiliontým vyrobeným vozem od roku 1905. Vůz pak nepoputuje zákazníkovi, ale bude sloužit jako VIP transport v technologickém centru Škoda v Česaně.

1,5 milionu v roce 2018

Úspěchu bylo dosáhnuto nejen za celou historii značky, ale především v posledních letech. Pro zajímavost uvedeme, že hranici 14 milionů vyrobených aut dosáhla Škoda teprve začátkem roku 2012. Zhruba 5 milionů vozů z celkových patnácti pak vyjelo z bran továren za uplynulých šest let. Za minulý rok si Škoda připsala 939 200 prodanýh vozů. Automobilka tak směle míří k vytyčenému cíli 1,5 milionu vyrobených automobilů v roce 2018, ke kterému ji má pomoci největší modelová ofenziva v historii. V letošním roce tak kromě představení nové Octavie, která se ukáže i jako velmi oblíbené kombi, představí druhá karosářská varianta modelu Rapid nebo facelift modelů Superb a Yeti. Kromě těchto novinek můžeme očekávat také specifické verze již zmiňované Octavie, a to především nový Scout a RS.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: