Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat zvažuje levnou značku jako konkurenci pro Dacii

News

05.02.2013

Italský Fiat přemýšlí nad možností novo značky zaměřující se výhradně na velmi levné modely. Po Nissanu nebo Volkswagenu je to tak další automobilka, která se hodlá zaměřit na segment velmi levných a jednoduchých aut.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jak čas ukazuje, Renault udělal s Dacii mistrný krok, který se jednou zapíše do dějin automobilového průmyslu. Před několika lety oživil prakticky mrtvou rumunskou značku a vdechl jí nový život. Dnes je z Dacie lídr levných aut prakticky po celé Evropě a na každém autě vydělá až čtyřikrát více, než mateřský Renault. Z našeho pohledu může být zajímavé, že nebýt Volkswagenu, Škoda by po revoluci připadla velmi pravděpodobně právě Renaultu, který zde plánoval výroby levných vozů.

Největší francouzská automobilka se však těchto plánů nevzdala a jak vidno, udělala moc dobře. Jejího příkladu totiž v poslední době následují i ostatní značky, jmenovitě například spřízněný Nissan nebo dokonce samotný Volkswagen, který plánuje několik levných modelů s cenou pod 200 000 Kč. K těmto automobilkám se možná, tedy spíše velmi pravděpodobně přidá i Fiat, kterého v současnosti silně trápí nedostatek. A právě levné modely, které by uspěly i na rozvojových trzích, by měly částečně zalepit onu nehezkou díru na peníze, kterou teď italský koncern (pokud tedy nepočítáme americký Chrysler) připomíná.

Znovuzrozená Nevinnost pod 200 tisíc

Jako jméno nové low-cost automobilky by mohl Fiat použít název Innoceti (v překladu nevinný), který Fiatu patří od roku 1990 a pod jehož názvem vyjížděli Bertonem navržená MINI. Druhou možností je také reflektování „návratu ke kořenům“, v tom případě by se mohla nová značka jmenovat napřílkad ABC nebo 123. Cena těchto automobilů by se pak měla pohybovat okolo 7500 euro, tedy zhruba 190 000 korun.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: