Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Ford Focus RS přijede v roce 2015 s výkonem okolo 334 koní

News

04.02.2013

Obě generace Fordu Focus RS mají dnes již kultovní status. Zatímco první generace byla především o jízdních vlastnostech, druhá přidala ještě pořádnou dávku výkonu. Třetí generace pak pravděpodobně dostane přeplňovaný čtyřválec z Mustangu o výkonu až 334 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zdroje blízké automobilce Ford potvrdily, že nová generace Focusu RS vyjede v roce 2015 s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,3 litru. Zajímavostí je, že tento motor se podívá i pod kapotu evropské verze Fordu Mustang. Z objemu a počtu válců můžeme být na první pohled trochu smutní, nicméně výkon by se měl pohybovat někde okolo hodnoty 246 kW/334 koní, což nezní vůbec špatně. Tento motor dostane Mustang především kvůli snížení emisí a papírové spotřeby, která je v posledních letech zaklínadlem všech automobilek a především bruselských úředníků.

Na rozdíl od Mustangu se však dá očekávat, že Focus RS dostane vyladěnější verzi přeplňovaného čtyřválce. Zdroje z automobilky Ford pak dále vylučují použití elektromotorů k pohonu předních kol, které by jednak snížily spotřebu a za druhé přidaly několik koní k dobru. Tato možnost by byla však příliš nákladná.

Kromě čtyřválce s turbem můžeme očekávat také takzvaný Sound Composer, který bude přivádět sportovní zvuk do kabiny. Přední náprava pak opět dostane zavěšení Revoknuckle, které bylo úspěšně použito již u minulé generace. Na předek se také nastěhuje samosvorný diferenciál, bez kterého by podobný výkon byl jen nesmyslným číslem na papíře. Silnější brzdy jsou pak samozřejmostí. Vzhledem k rozhodnutí Fordu, že se současný Focus nebude vyrábět i jako třídveřový hatchback, musíme počítat s pětidveřovou karoserií. Podobné rozhodnutí podnikl také Renault, který Clio čtvrté generace bude vyrábět pouze jako pětidveřový hatchback a kombi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: