Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Adam R2 míří do rally

News

04.02.2013

Opel představí na nadcházejícím ženevském autosalonu studii modelu Adam v úpravě R2, tedy vhodné k použití k závodním účelům.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Opel Adam R2 stojí na základech verze Adam Cup a sama automobilka jej popisuje jako šik, elegantní a oku lahodící. Od standardní verze se liší OPC paketem, střešními nasávacími otvory, rychloodepínáky na kapotě, lehkými koly, vyladěným odpružením a brzdami od specialistů z Bremba. V interiéru si pak své místo našly sportovní sedačky Recaro, závodní klec, digitální přístroje a hasící systém.

K pohonu slouží přeplňovaný čtyřválec 1.6 EcoTec produkující výkon 136 kW/185 koní a točivý moment 190 N.m. Výkon je přenášen pomocí pětistupňové sekvenční převodovky na přední nápravu, která je opatřena samosvorným diferenciálem.

Do volného prodeje se tento vůz pravděpodobně dostane ještě tento rok, až tedy Opel ukončí homologační řízení. Nasazení v evropských rallyových soutěžích by pak nic nebránilo.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: