Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Scénic XMOD: Horal do města

News

04.02.2013

Renault představil nepřímého nástupce modelu Scénic RX4. Novinka také sází na ochranné oplastování a vyšší světlou výšku, pohon všech kol však nečekejme.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na ženevském autosalonu konaném počátkem března bude mít výstavní premiéru Renault Scénic XMOD. Ten se od běžného MPV Scénic odlišuje především ochrannými plasty, vyšší světlou výškou nebo novými litými koly. Novinka míří především na zákazníky, kteří se přes týden pohybují po městě a o víkendu zamíří do přírody. Podobné modely jsme v nabídce Renaultu zaznamenali již dříve. Asi nejznámnější je RX4, tedy první generace Scénicu s oplastováním a pohonem všech kol. Podobný postup zvolili u Renaultu i později, když představili verzi Scénic Cross. Ta se však vzdala pohonu všech kol a vsadila především na vzrůstající popularitu podobně zaměřených vozů.

Na polňačku ano, do bahna však ne

Ve stejném duchu se pak nese i novinka Renault Scénic XMOD. Ta vychází z kratší varianty modelu Scénic a kromě plastů a vyšší světlé výšky nabídne také systém Grip Xtend. Kolečkem si můžete zvolit některý ze tří přednastavených stupňů. Mód Road je určen na silnice, Loose Ground na nezpevněné povrchy a v módu Expert si bere elektronika brždění na sebe, zatímco řidič se stará o zbytek.

Kromě odlišného vzhledu přidává Renault Scénic XMOD také o 33 litrů větší zavazadelník (555 litrů) nebo multimediální systém R-Link, který najdeme například v novém Cliu.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: