Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW postaví konkurenty pro AMG Black Series

News

04.02.2013

Rival BMW, tedy Mercedes-Benz, vysílá již několik let do světa posílené verze svých nejostřejších modelů. I Audi se hodlá vydat podobnou cestou. BMW si tak nemůže nechat ujet vlak, takže se můžeme těšit na nové speciální modely s vyšším výkonem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW stále největší automobilkou, která vyrábí nejsportovněji zaměřené masové modely. I přesto, že se již brzy dočkáme přeplňovaných zážehových a vznětových tříválců, hybridů a elektromobilů nebo pohonu předních kol, který je naplánován pro model 1 GT. Naštěstí je zde ale divize BMW Motorsport, která má kromě poněkud obludných modelů X5 M a X6 M na svědomí také vynikající a za všech okolností brutálně rychlou M5 nebo novou generaci M3, respektive M4, která se opět vrátí k řadovému šestiválci (i když s tubem). Nicméně silnější a vyloženě sportovně zaměřené vozy v nabídce BMW prozatím chybí, zatímco Audi i Mercedes-Benz v tomto ohledu nezaostávají.

A právě druhý zmiňovaný výrobce již několik let nabízí výrazně upravenou řadu modelů s přídomkem Black Series, které se kromě vyššího výkonu vyznačují i odlišným vzhledem a vylepšenými jízdními vlastnosti. Již v tomto roce bychom se tak mohli dočkat upravených modelů s emblémy divize BMW Motorsport. Zatím se to týká především amerického trhu, nicméně Evropa jistě také nezůstane v pozadí. BMW má totiž v plánu navázat na modely M3 CSL (e46), M3 GTS (e92) a M3 CRT (e90).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: