Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën ukáže v Šanghaji koncept crossoveru DSX

News

04.02.2013

Francouzská automobilka ukáže na autosalonu v čínské Šanghaji koncept dalšího modelu spadajícího pod luxusní třídu DS. Technicky bude vycházet ze současné DS5, od které si půjčí platformu. DSX bude předobrazem nového luxusního crossoveru, který přijde na trh během roku 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Citroën vytvořil před několika lety prakticky svébytnou řadu luxusněji pojatých vozů s písmeny DS v názvu. První vlaštovkou byl model DS3. Atraktivní zástupce segmentu B vycházející z Citroënu C3 patří díky svým atraktivním tvarům, velmi dobrým jízdním vlastnostem a povedeným motorům k oblíbeným zástupcům městských vozů. Další na řadě pak byla DS4 a DS5, které tvoří atraktivnější variantu k běžným modelům Citroën.

Diesel-elektrický hybrid i AWD

Řadu modelů DS pak v nejbližší budoucnosti pravděpodobně doplní crossover, jehož předobraz uvidíme již na konci dubna, kdy automobilka ukáže koncept s názvem DSX. Ten dostane platformu z modelu DS5 a sdílet s tímto vozem bude také motory. Očekávat tedy můžeme přeplňovanou šestnáctistovku THP a samozřejmě zejména v Evropě velmi oblíbené vznětové čtyřválce HDi. Kromě klasických verzí se dočkáme i hybrídní verze spojující vznětový motor a elektromotor. Totožné řešení známe již z koncernově spřízněných Peugeotů 3008 Hybrid4 nebo 508 RXH. Přední kola tedy budou klasicky poháněna vznětovým čtyřválcem 2.0 HDi o výkonu 120 kW/163 koní, o pohon těch zadních se pak až do rychlosti 80 km/h postará elektromotor. Nebude se tedy jednat jen o hybrid, ale i o čtyřkolku s celkovým výkonem 147 kW, tedy 200 koňských sil. Na čínském trhu se pak pravděpodobně představí i výrazně posílený motor 1.6 THP se 179 kW/243 koňmi.

A právě čínský trh bude první, který se sériového modelu vycházejícího z konceptu DSX dočká. Stane se tak začátkem příštího roku. Evropané si budou moci tento vůz koupit až koncem roku 2014. Základní cena se má pohybovat těsně pod hranicí milionu korun.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: