Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aventador Roadster vyprodán do půlky roku 2014

News

03.02.2013

Otevřená verze modelu Aventador se setkala s mimořádným úspěchem. Oficiálně se představila teprve před necelými třemi měsíci a Lamborghini již hlásí, že má vyprodáno až do léta roku 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lamborghini Aventador Roadster se zařadil po bok uzavřené varianty, která i přes svou vyšší cenu patří k hitům mezi supesrporty. Vděčí za to nejen svému pohlednému vzhledu, ale také jízdním vlastnostem a především úplně nově vyvinutému vidlicovému dvanáctiválci o objemu 6,5 litru, který se pyšní výkonem 515 kW, tedy rovných 700 koní. Aventador Roadster pak s maximální rychlostí 350 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za rovné 3 sekundy patří mezi nejrychlejší sériově vyráběné automobily světa.

Automobilka navíc u tohoto modelu vyřešila problém, který trápil jeho předchůdce. Murcielago Roadster dostal odnímatelnou plátěnou střechu, která však výrazně omezila maximální rychlost. Navíc její nasazení vyžadovalo inženýrský titul z konstrukce automobilů, případně volné odpoledne, což v případě nenadálého deště byl problém. U Lamborghini se však poučili a tak Aventador Roadster dostal pevnou odnímatelnou střechu tvořenou dvěma karbonovými bloky o váze několika kilogramů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: