Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes C 63 AMG Edition 507: Ve vrcholné formě

News

01.02.2013

Mercedes představil speciální edici ostrého modelu C 63 AMG s názvem Edition 507. Jak už napovídá sám název, pod kapotou této německé variace na americké muscle cars řechtá 507 divokých koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Divize AMG, ale i samotný Mercedes, nás v poslední době zasobují novinkami prakticky každou chvilku. Po faceliftované E 63 AMG, která nově dostane také systém pohonu všech kol 4MATIC a ještě ostřejší verzi S 4MATIC s výkonem až 585 koní, se představila také speciální verze modelu C 63 AMG Edition 507. Na rozdíl od většího sourozence, který sází na dvakrát přeplňovaný osmiválec 5.5, si menší Céčko stále udržuje atmosférický motor s osmi válci o objemu 6,2 litru. Oproti standardní verzi bez AMG Performance paketu se nová edice chlubí nárůstem výkonu o 37 kW, tedy 50 koní. Celkový výkon se tedy zvýšil na 373 kW/507 koní. Jen pro srovnání, stejnou hodnotou se pyšnila i minulá generace BMW M5 s motorem V10. Samotný točivý moment se pak zvýšil nepatrně ze 600 N.m na 610 N.m.

Jelikož u atmosférických motorů není nárůst výkonu možný jen pouhým přehráním softwaru nebo zvýšením plnícího tlaku turbodmychadla, sáhli v AMG po kovaných pístech z modelu SLS AMG, ke kterým přidali ještě nové ojnice a lehčí klikovou hřídel. Díky těmto úprávám teď motor podává takový výkon, který dovolí tomuto vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,2 sekund v případě sedanu a kupé, kombi je pak o desetinku pomalejší (4,3 sekund). Maximální rychlost všech tří karosářských verzí je elektronicky omezena na 280 km/h. O zastavení se postarají karbo-keramické brzdy o průměru 360 mm s šestipístkovými červeně lakovanými třmeny vpředu, zadní si vystačí se čtyřmi pístky.

Exteriér dostal novou hliníkovou kapotu, 19“ kola AMG s pneumatikami o rozměrech 235/35 R19 vpředu a 255/30 R19 vzadu, tmavě podbarvená světla nebo masku chladiče v tmavém chromu. Sedan a kupé mají navíc na víku kufru decentní spojler.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: