Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Euro NCAP: Renault Clio je nejlepší ve své třídě

News

01.02.2013

Organizace Euro NCAP zabývající se mimo jiné nárazovými testy označila čtvrtou generaci Renaultu Clio jako nejbezpečnější vůz v kategorii městských vozů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Renault Clio plánuje pořádně zahýbat se segmentem měststkých aut. Jako hlavní zbraň použije nejen atraktivní design, ale také důraz na bezpečnost. Je to právě ochrana posádky, v čem automobily Renault v posledních letech excelují. Vždyť Laguna druhé generace byla vůbec první automobil, který dostal v nárazových testech Euro NCAP 5 hvězdiček. Od té doby je plný počet hvězd u Renaultu standardem prakticky u všech modelů.

Renault Clio čtvrté generace si připsalo v nárazových zkouškách celkové hodnocení 85 %, díky čemuž se stalo nejlepším městským vozem roku 2012. Celková známka je složena ze čtyř dílčích výsledků aktivní a pasivní bezpečnosti. Za ochranu dospělých si Clio odneslo 88 %, za ochranu dětí 89 %, ochrana chodců dosáhla v případě Clia na 66 % a asistenční systémy si připsaly dokonce 99 %.

V tomto roce se po pětidveřovém hatchbacku dočkáme také varianty koombi s názvem Grandtour a také ostré verze Clio R.S. s přeplňovaným čtyřválcem 1.6 původem od Nissanu a dvouspojkovou automatickou převodovkou se šesti stupni EDC. Třídveřová verze se z důvodů nerentability vyrábět nebude.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: