Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari a Maserati pomohou Alfě s motory

News

31.01.2013

Fiat, pod něhož všechny zmíněné značky patří, plánuje, že Alfě Romeo v budoucnu pomohou s vývojem novým pohonných jednotek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Již zhruba za měsíc oznámí výkonný ředitel koncernu Fiat a Chrysler technickou spolupráci svých klenotů v podobě značek Ferrari a Maserati, které se postarají o vývoj nových motorů pro Alfu Romeo. Obě automobilky si vypomáhaly i v minulosti, vždyť například odcházející Quattroporte vyjíždělo se srdcem původem od Ferrari. A právě podobný scénář se chystá i pro modely od Alfy. Ta se má v budoucnu více zaměřit na sportovně založené zákazníky, kteří k Alfám vždy tíhli, ale v poslední době přesedlali na jiné vozy především německých značek.

Renesance Alfy, jež v současnosti prodává pouze dva modely – MiTo a Giuliettu, nastartuje nový sedan střední třídy se jménem Giulia, který se stane nepřímým nástupcem ne moc úspěšného modelu 159. Na trh se tento vůz dostane již v průběhu příštího roku. Další novinkou pak bude dvoumístný roadster postavený na základech nové generaci Mazdy MX-5. Kromě přeplňovaných čtyřválců nabídne také pohon zadních kol. Rok 2013 se však ponese ve jménu Alfy Romeo 4C, tedy kompaktního sportovního vozu s pohonem zadních kol a přeplňovaným čtyřválcem TBi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: