Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz SLC AMG dostane motory V6 a V8

News

31.01.2013

Po mimořádném úspěchu modelu SLS AMG plánuje Mercedes výrobu menšího modelu, který se postaví především proti Porsche 911. K pohonu poslouží jak vidlicový šestiválec, tak i dvakrát přeplňovaný osmiválec.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Přesně před třemi roky vypustil Mercedes do světa novodobou reinkarnaci legendární 300 SL Gullwing. I současná verze si v uzavřeném provedení zachovala unikátní systém otevírání dveří. Pod kapotou tohoto německého muscle caru trůní atmosférický osmiválec, který v modelu SLS AMG Black Series konstruktéři vybyčovali k výkonu až 631 koní! SLS AMG se stalo hitem, není tedy divu, že se Mercedes snaží z této vlny popularity dostat co nejvíce. V roce 2015 proto představí menší verzi SLC AMG, jehož hlavním konkurentem má být nedostižná 911. Na rozdíl od většího a staršího sourozence však nedostane takzvaná racčí křídla, ale bude se držet konvenčního způsobu otevírání. Jednak kvůli nižší hmotnosti, ale také kvůli výrazně tužší karoserii.

K pohonu SLC AMG budou sloužit dvě jednotky. Základ vytvoří verze s vidlicovým šestiválcem o výkonu 248 kW/337 koní. Na trhu se pak objeví o něco později, tedy někdy během roku 2016. Do té doby si budeme muset vystačit s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o objemu 4,0 litru, který nabídne výkon 362 kW/492 koní a především 677 N.m, čímž se dostane na dohled například nové představenému Jaguaru F-Type S V8.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: