Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový SRT Viper vás v Evropě neuštkne

News

30.01.2013

Do Ameriky se "Zmije" podívá už za několik dnů, ale do Evropy se jen tak nedostane. Hlavní úsilí tedy bude Chrysler soustředit uvedení nástupce legendy na domácí půdu.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Američané nás štvou a to aniž by to věděli. Jejich nová Zmije se na náš kontinent totiž nechystá a to kvůli internímu rozhodnutí v Chrysler Group, který tento krok podniká, aby se mohl soustředit na uvedení vozu na svých hlavních trzích. Supersportovní ligu u nás v Evropě tedy mezi zámořskými reprezentanty odehraje pouze nová Corvette C7 Stingray a to sama.

Připlazí se vůbec někdy?

Je jasné, že u nás s 8,4litrovým vidlicovým desetiválcem (477 kW/813 N.m) nemá příliš šancí na úspěch, ale její protáčející se naříkající zadní pneumatiky nám budou chybět. Pokud by se na našem trhu měl Viper objevit, rozhodně by to nebylo hned. Nejbližší zastoupení má Chrysler v Anglii a Irsku. V Evropě by tedy distribuce teoreticky musela probíhat jen přes Alfu Romeo, Fiat či další značky této skupiny. 

Ani na domácím trhu to ale novinka nemá lehké. K plánovanému zahájení prodeje ještě nedošlo, takže je třeba zřejmě ještě vychytat některé mouchy, přičemž odložený start prodejů připadá na polovinu února. Výrobce se údajně chce ujistit, že je vše v pořádku, než se začnou první kusy předávat zákazníkům.

Přesto. Ten, kdo bude po novém Viperu SRT hodně toužit, ten si ho zcela jistě může dovézt. Další možné problémy, proč nechce Chrysler vůz dovážet k nám, jsou zcela jistě například možné riziko neúspěchu, nevýhodné směnné kurzy současný stav evropského trhu a globální ekonomická krize na pozadí. 

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: