Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Corvette Stingray Convertible přijede do Ženevy

News

29.01.2013

Pro americké fanoušky byl leden ve znamení představení sedmé generace legendární Corvette. Ta dostala agresivnější tvary inspirované například novodobým Camarem a sedmistupňový manuál. Již v březnu však uvidíme i otevřenou verzi Convertible.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová Corvette Stingray se představila před pár týdny na autosalonu v Detroitu a zaujala nejen novým small-blockem L1 o objemu 6,2 litru, ale především designem a manuální převodovkou se sedmi stupni. Na internet pak prakticky vzápětí unikly snímky otevřené verze, která se měla představit příští rok. Zdá se ale, že vše nabralo mnohem větší spád. Corvette Stingray Convertible by se totiž měla představit již za zhruba měsíc, tedy začátkem března, kdy probíhá ženevský autosalon.

Této zprávě by nahrával i fakt, že premiéru si na stejném místě odbyla i minulá šestá generace Corvette. K pohonu základní verze tak poslouží již zmiňovaný osmiválec 6.2 o výkonu 336 kW/456 koní a točivém momentu 609 N.m. Kromě manuální sedmistupňové převodovky bude na výběr také šestistupňový automat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: