Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Zafira Tourer BiTurbo: sedmimístný rychlík

News

29.01.2013

Opel uvedl na trh model Zafira Tourer s dvarát přeplňovaným turbodieselem 2.0 CDTi BiTurbo s výkonem 143 kW, tedy 194 koní. Rázem se tak z tohoto vozu stává nejrychlejší sedmimístné MPV se vznětovým motorem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Neměcká automobilka z města Rüsselheimu uvedla na trh model Zafira Tourerse vznětovým motorem 2.0 CDTi BiTurbo, který známe například z větší Insignie. Pod kapotou Zafiry Tourer, které je prakticky výhradně rodinným autem, se tak stává nejsilnější jednotkou v nabídce. Sama automobilka se pyšní tám, že jejich vůz je s tímto motorem nejrychlejším vznětovým sedmimístným MPV na trhu. Ano, pokud máte velkou rodinu a chcete jezdit rychle a za málo, je toto volba přímo pro vás.

Opel Zafira Tourer však není jediným mainsteamovým MPV, které se pyšní svým výkonem. Ford totiž ještě nedávno nabízel u svého S-Maxe přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru s výkonem 162 kW/220 koní. Navíc sám Opel vyrobil předchozí generaci i v poěkud nesmyslné verzi OPC s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 177 kW/241 koní.

To současné provedení si zatím musí vystačit s tímto motorem jako vrcholem. Jak již sám název vypovídá, o přísun síly se starají rovnou dvě turbodmychadla. Ve výsledku se pak výkon tohoto motoru vyšplhal na 143 kW/194 koní, což tento model řadí na absolutní špičku ve své kategorii. Díky tomu se z nuly na 100 km/h dostane za velmi slušných 8,9 sekund a rozjede se na 218 km/h.

Cena na českém trhu začíná na částce 677 900 Kč za provedení ve výbavě Enjoy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: