Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový VW Golf R: 290 koní a pohon všech kol

News

28.01.2013

Již 11. února se odhalí koncept přibližující podobu Volkswagenu Golf R sedmé generace. K pohonu budou opět sloužit přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI s výkonem až 290 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. Wolfsburská S3

Volkswagen si pro svou premiéru vybral velmi neobvyklé ztvárnění. Koncept Volkswagenu Golf R totiž umístil do virtuálního bloku ledu, který kompletně odtaje 11. února a svou světovou premiéru si odbude na březnovém autosalonu ve švýcarské Ženevě (odpočet můžete sledovat zde). Sériová verze se pak pravděpodobně ukáže na podzim ve Frankfurtu.

Wolfsburská S3

K pohonu nového nejsilnějšího Golfu bude opět sloužit přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI, tentokrát však s označením EA888, přičemž minulá generace použila motor s označením EA113. Výkon se posune až k hranici 213 kW/290 koní, přičemž je pravděpodobné, že Volkswagen použije podobné řešení jako v případě nového Golfu GTI, tedy že nabídne dvě výkonové verze. Samozřejmostí pak bude přítomnost systému pohonu všech kol Haldex, který je poznávacím znakem nejostřejších Golfů. Ve standardní verzi bude Golf R spojen se šestistupňovou manuální převodovkou, která bude moci být za příplatek nahazena šestistupňovým dvouspojkovým automatem DSG. Vzhledem k výkonu pak bude maximální rychlost omezena na obligátních 250 km/h.

Volkswagen R se tak dostane na dohled chystanému Audi S3, které také dostane pohon všech kol a stejný motor, který ale bude naladěn na 221 kW, tedy rovných 300 koní.

Koncept Volkswagenu Golf R se představí necelých 6 měsíců po standardním modelu a doplní poněkud civilnější, ale jízdně velmi zajímavou verzi s legendárním označením GTI. Cena Golfu R se bude pohybovat na úrovni současného modelu, tedy zhruba na 970 000 Kč za provedení se třemi dveřmi a manuální převodovkou.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: