Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot testoval 208 Type R5

News

28.01.2013

Testovací jízdy nového závodního speciálu od Peugeotu probíhají s irským jezdcem Craigem Breenem na francouzské šotolině. Automobilka chce své dílo z divize Peugeot Sport pečlivě připravit na reálné soutěže, a tak pilně testuje. 

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Testovací jízdy nového závodního speciálu od Peugeotu probíhají s irským jezdcem Craigem Breenem na francouzské šotolině. Automobilka chce své dílo z divize Peugeot Sport pečlivě připravit na reálné soutěže, a tak pilně testuje. 

Vývoj vozu 208 Type R5 po prvních testovacích jízdách v prosinci loňského roku pokračoval, neboť na programu francouzské značky se objevily další čtyři testovací dny s irským jezdcem Craigem Breenem.

208 Type R5 se vrátil na šotolinovou testovací trať do Riboux, kde od úterý 22. ledna probíhaly čtyři dny testů. Za volantem nejnovější bomby z líhně Peugeot Sport vystřídal Bryana Bouffiera oficiální jezdec Peugeot Rally Academy Craig Breen.

Pocity z jízdy

Craig Breen: „Jsem nadšený, že mohu testovat 208 Type R5. Řídí se skvěle a má podle mě dvě velké přednosti: brzdy a převodovku. Podmínky byly občas obtížné a brzdy se ukázaly jako velmi účinné, takže jsem se cítil jistě. Převodovka se velmi snadno ovládá, řazení je dokonalé! Líbí se mi i motor, díky neuvěřitelnému točivému momentu je nesmírně výkonný. Při každé jízdě se vůz ještě zlepšuje, což je úžasné!“

Alexis Avril, technický manažer: „První jízdy v prosinci sloužily hlavně k vyladění, ale teď jsme se pustili opravdu do vývoje, díky jízdám vidíme, kterým směrem se musíme ještě zaměřit. I přes proměnlivé počasí se snažíme najet co nejvíc kilometrů a začínáme zkoumat různá technická řešení.“

Seznam kapitol

Přijímání objednávek od března

Model 208 Type R5 již přilákal mnoho potenciálních zákazníků. Po vozech 208 R2 a 208 Racing Cup jde o třetí verzi modelu 208, vyvinutou speciálně pro závody. Racing Shop začne přijímat objednávky v průběhu března 2013.

Seznam kapitol

Důležité mylníky vývoje speciálu

- 6. listopad 2012: zahájení montáže první 208 Type R5, poté, co byl dodán první skelet karoserie s bezpečnostní klecí.

- 7. prosinec 2012: první nastartování v dílnách Peugeot Sport ve Vélizy.

- 15. prosince 2012: první testovací jízdy.

- 22. ledna 2013: druhé testovací jízdy

- březen 2013: zahájení přijímání objednávek

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: