Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia pro_cee’d GT a cee’d GT oficiálně představeny

News

28.01.2013

Korejská automobilka Kia zveřejnila detaily svých ostrých modelů postavených na základech nového cee’du. Obě novinky s přídomkem GT dostanou přeplňovaný čtyřválec 1.6 GDI o výkonu 204 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na březnovém autosalonu v Ženevě se na stánku Kii kromě jiného představí i ostré verze postavené na základech modelu cee’d. K dispozici budou rovnou dvě verze. Standardní cee’d GT nabídne pětici dvěří, sportovněji pojatý třídveřový pro_cee’d, jehož jsme poprvé mohli spatřit loňský podzim v Paříži, pak zaujme především agresivněji pojatým designem. Oba vozy pochází z pera Petera Schreyera, jenž byl nedávno jmenován ředitelem designových center značek Hyundai a Kia.

Pod kapotu si našel cestu nový přeplňovaný čtyřválec 1.6 GDI o výkonu 150 kW/204 koní a točivém momentu 265 N.m. Totožný motor se pak představí také v ostřejším Hyundai i30, které opět nabídne možnost volby mezi pětidveřovou a třídveřovou karoserií. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere Kie cee’d a pro_cee’d 7,9 sekundy. Od svých slabších sourozenců se budou lišit nejen agresivnějším designem, ale také novými 18palcovými koly, sportovními sedačkami Recaro, LED světlomety pro denní svícení nebo červeně zbarvenými brzodvými třmeny.

Výroba v žilinské továrně značky Kia bude zahájena v polovině května, na trh se pak oba modely dostanou v polovině letošního roku. Ceny a výbavy budou zvěřejněny ještě před uvedením na trh.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: