Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi Outlander PHEV spotřebuje pouze 1,9 litru

News

25.01.2013

Japonská automobilka představí na březnovém ženevském autosalonu sériovou podobu evropské verze modelu Outlander plug-in hybrid. Ten se může pyšnit spotřebou 1,9 litru na 100 kilometrů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mitsubishi již za měsíc a kousek představí sériovou podobu Outlanderu PHEV, který ke svému pohonu používá zážehový čtyřválec o objemu 2,0 litru a elektromotor, jehož akumulátory bude možné dobíjet ze zásuvky. Takzvaný plug-in hybrid má ve své nabídce například Toyota, jejíž Prius plug-in hybrid jsme měli možnost testovat i v naší redakci. Na plné dobité akumulátory může Outlander PHEV teoreticky ujet okolo 50 km. Kombinovaná spotřeba by pak měla činit velmi přijatelných 1,9 litru na 100 ujetých kilometrů.

Teoreticky zní tato hodnota skvěle, ale teprve praxe ukáže. Vždyť už běžný Outlander se vznětovým motorem je díky lehké konstrukci jedním z nejúspornějších SUV na trhu, ne-li to vůbec nejúspornější vzhledem ke své velikosti.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: