Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën plánuje DS3 Cabrio Racing

News

25.01.2013

Francouzská automobilka příští rok pravděpodobně představí i nejostřejší verzi modelu DS3 Cabrio s přídomkem Racing. Ten se bude pyšnit výkonem zvýšeným na 207 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Malá DS3 byla prvním modelem z řady DS, do které patří luxusněji a avantgardněji pojaté vozy značky Citroën. Základ však poskytují běžné modely, které jsou ale oblečeny do na první pohled prémiovějšího kabátu. Nejprodávanější z řady je zrovna ten nejmenší a nejstarší, tedy DS3. Ta svými jízdními vlastnostmi patří k tomu zábavnějšímu, co segment malých hothatchů nabízí. Již standardní verze s přeplňovaným čtyřválcem 1.6 THP s výkonem 115 kW/156 koní je velmi zábavné nářadí. Nicméně Citroën má v nabídce ještě ostřejší verzi Racing, která se stejným motorem naladěným na 152 kW/207 koní. A právě tato verze bude k dispozici i u modelu DS3 Cabrio, který se představí již za pár týdnů.

Citroën DS3 Racing ale není typické kabrio, sází totiž na shodnou koncepci, jakou použil Fiat u modelu 500C. Sloupky tedy zůstávají napevno přidělané ke karoserii a nebe nad hlavou obstarává plátěná stahovací střecha. U podobně malých vozů jde pravděpodobně o jediné použitelné řešení. Opět se bude jednat o limitovanou edici, která kromě vyššího výkonu vsadí také na vzhled vylepšený zářivými barvami a všudypřítomným karbonem.

Pokud se tedy Citroën odhodlá, a zde ani není důvod, proč ne, dostane se DS3 Racing na trh někdy během příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: