Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan málem odepsal Infiniti

News

25.01.2013

Začátek roku 2013 se u Infiniti nese v duchu představení nového sedanu stření třídy s názvem Q50. Nicméně nechybělo málo a celá značka mohla skončit v propadlišti dějin.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V nedávno konaném rozhovoru se o této možnosti zmínil viceprezident Nissanu Andy Palmer. Právě Nissan vytvořil Infiniti jako svoji luxusnější značku. Stejný postupu zvolila i Toyota s Lexusem nebo Honda s Acurou, jež vytvořili své prémiovější divize především kvůli severoamerickému trhu. Podle výkonného ředitele koncernu Renault-Nissan Carlose Ghosna bylo jen na představitelích japonské značky, zda Infiniti zachovají, nebo ne.

Nissan se nakonec rozhodl tak, jak se rozhodl a Infiniti přežije. Navíc se dostane v rámci koncernu větší autonomii podobnou té, které panuje ve vztahu mateřského Volkswagenu a prémiového Audi. To podporuje i jmenování bývalého šéfa Audi USA Johan de Nysschena novým ředitelem Infiniti. Značka se pod jeho vedení soustředí spíše na vytvoření image opravdového výrobce luxusních vozů, než na objem prodejů. V tom má Infiniti pomoci také navázání partnerství s koncernem Daimler, pod nějž spadá Mercedes-Benz. Stuttgartský výrobce bude totiž japonskému partnerovi dodávat čtyřválcové zážehové a vznětové motory, které najdeme například v modelu Q50 nebo v chystaném prémiovém hatchbacku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: