Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Opel Zafira dostane platformu od PSA

News

24.01.2013

Nově navázané partnerství mezi General Motors a koncernem PSA má za cíl společný vývoj některých modelů. Mezi nimi bude také nová generace Opelu Zafira, který využije platformy od Francouzů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Viceprezident GM Steve Girsky potvrdil, že vývoj platformy pro MPV segmentu C dostane na starost právě koncern PSA sdružující automobilky Citroën a Peugeot. Kromě nové Zafiry se na stejné platformě představí také crossover od Peugeotu velikosti modelu 3008. Třetím výsledkem francouzského vývoje bude platforma pro MPV segmentu B. Zatímco PSA bude mít na starosti vývoj základu, Opel dotáhne do konce ten zbytek.

Posledním společným projektem pak bude vývoj platformy vozu segmentu B, která poslouží jako základ pro velkou část modelů od Opelu, Citroënu a Peugeotu. Z toho tedy vyplývá, že nová Corsa, C3 a 209 budou mít společný základ.

Společná spolupráce má za úkol udržet všechny zúčastněné při životě. Není totiž tajemství, že jak Opel, tak PSA mají závažné finanční problémy, které teoreticky mohou vyústit až ke krachu těchto tradičních automobilových výrobců. Společný vývoj, nákup dílů a sdílení komponent tak napomůže zainteresovaným společnostem drasticky snížit své náklady.

Na první výsledek spolupráce Opelu a PSA si počkáme do roku 2016, přičemž podle představitelů koncernu GM si modely zachovají své charakteristické znaky, takže nebude problém je od sebe rozeznat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: