Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dokonce i Nissan Leaf bude Nismo

News

24.01.2013

Nissan to se svou divizí Nismo myslí vážně. Kromě modelů Juke Nismo a 370Z Nismo představil také elektromobil Leaf v úpravě Nismo. Minimálně však u posledního modelu nám nějak uniká smysl.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan Leaf je jedním z nejznámějších elektromobilů dneška. Sice ho znají skoro všichni, ale příliš populární není. O tom svědčí i mizerné prodeje, které dosáhly pouze 50% toho, co si představitelé Renaultu, respektive Nissanu přáli. Na vině je především vysoká cena a krátký dojezd, který se pohybuje pouze okolo 100 km, pokud tedy využíváte klimatizaci nebo rádio.

Nicméně ani to neodradilo Nissan od toho, aby představil silácky vypadající Leaf s přídomkem Nismo. Zatím bude v prodeji pouze na domácím japonském trhu a teprve podle odezvy z tohoto trhu se automobilka rozhodne, zda jej bude nabízet i v Evropě. Vzhledem ale k nízkým objemům a nepříliš příznivé ekonomické situaci v některých západoevropských zemích však bude toto rozhodnutí těžko obhajitelné, alespoň tedy podle šéfa divize Nismo Shoičiho Miyataniho.

Od produkční verze se bude Leaf Nismo odlišovat především agresivnějším bodykitem, který nepřímo vychází z verze Leaf RC. Očekávat můžeme také kola s větším rozměrem. O změnách v pohonném systému zatím nevíme, každopádně akumulátory s výrazně vyšší kapacitou by se hodily.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: