Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: McLaren P1 v pohybu

News

24.01.2013

Automobilka McLaren uvolnila oficiální snínky a video z testování jejich ultimativního supersportu s názvem P1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na tohle auto se vyloženě těšíme, po Ferrari F150 a Porsche 918 Spyder to bude další ultimativní supersport s výkonem okolo 800 koní. Vznikne jich všeho všudy jen 500 kusů, přičemž každý z nich bude stát minimálně 1 200 000 dolarů (v přepočtu 23 000 000 Kč). McLaren P1 v sobě bude spojovat techniku silničních aut a komponenty z formule 1. Tím nejvýznamnějším odkazem na královnu motoristických sportů bude hybridní systém KERS, který v případě plného nabití poskytne auto několik koňských sil navíc.

Definitivní podobu modelu P1 ještě neznáme, nicméně podle vedení automobilky se z 97% shoduje s konceptem, který jsme mohli spatřit minulý rok. Oficiální premiéra proběhne již tento rok, stejně jako v případě s vých největších konkurentů od Ferrari a Porsche. Můžeme tedy očekávat velmi ostrý souboj o korunu krále mezi těmi nejlepšími a nejrychlejšími auty dneška.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: