Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Soupeř Ferrari 458 Italia od Porsche dostane čtyři turba!

News

24.01.2013

Podle zjištění časopisu Automobile Magazine je velmi pravděpodobné, že Porsche 960, tedy přímý konkurent Ferrari 458 Italia nebo McLarenu MP4-12C, dostane čtyřikrát přeplňovaný boxer o objemu 3,9 litru!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zprávy o vývoji nového supersportu ze stáje Porsche s motorem uprostřed a s cenou okolo 5 milionů korun nás velmi potěšily. Po modelu 918 Spyder to bude další pravověrné sportovní auto, na které se můžeme těšit. Časopis Automobile Magazine nyní zvěřejnil, že k pohonu Porsche 960 poslouží velmi pravděpodobně čtyřikrát přeplňovaný motor typu boxer o objemu 3,9 litru. Jednotek, které využívají tolik turbodmychadel, na trhu moc nenajdeme, za všechny jmenujme technologický skvost Bugatti Veyron, který se ale pohybuje v úplně jiných cenových hladinách. U relativně „levných“ aut by tak šlo o premiéru.

Z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy

Porsche 960, neboli FeFi (Ferrari Fighter), jak mu v automobilce přezdívají, by se mohlo pyšnit výkonem 485 kW/660 koní, což je mnohem více, než co nyní nabízí konkurence v podobě Ferrari 458 Italia, McLarenu MP4-12C nebo Lamborghini Gallarda. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se postará sedmistupňová dvouspojková převodovka. Díky těmto parametrům se zrychlení z 0 na 100 km/h smrskne na bleskurychlé 2,5 sekundy.

Samotný vůz pak bude díky použití velmi lehké platformy z hliníku, oceli, uhlíkových vláken, hořčíku a titanu vážit přibližně 1361 kilogramů. V plánu je také verze GT, která by vyjela pouze s pohonem zadních kol, čímž by ušetřila zhruba 90 kg váhy.

Premiéra Porsche 960 je naplánována na začátek roku 2017, přičemž automobilka Porsche počítá s ročným prodejem v objemu 3000 až 4000 jednotek.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: