Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia ukáže koncept konkurenta Nissanu Juke

News

23.01.2013

Na březnovém autosalonu ve švýcarské Ženevě ukáže Kia koncept malého crossoveru, který si to zamíří například proti Nissanu Juke nebo Opelu Mokka. Můžeme se těšit na velmi odvážné tvary a dvoudveřovou karoserii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment malých crossoverů a SUV je v posledních měsících pro automobilky spásou. Zákazníci po vozech s touto koncepcí stále touží. Není divu, že jsme v tomto segmentu uvítali hned několik nových vozů. Jedním z nich byl například Opel Mokka, během příštích měsíců přijde na trh také Renault Captur vycházející ze čtvrté generace modelu Clio.

Opodál nehodlá stát ani Kia, která na ženevský autosalon přiveze studii malého crossoveru se dvěma dveřmi. Ve skutečnosti se však bude jednat spíše o hatchback, než nějaké kvaziSUV, nicméně jeho cílová skupina bude velmi podobná. Kia hodlá zaujmout především zajímavým designem, který se jí v posledních letech daří vytvářet. Vždyť šéfdesignér Peter Schreyer, který vytvořil koncepci tzv. tygřího nosu povýšil nedávno na hlavní postavu designu značek Hyundai/Kia.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: