Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Posílený Aston Martin Rapide S představen

News

23.01.2013

Britská automobilka Aston Martin představila výkonnější verzi křížence luxusní limuzíny a GT Rapide S, který se chlubí výkonem 558 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První Aston Martin Rapie se představil již před třemi roky a stále patří mezi nejkrásnější automobily dnešní produkce. Tento vůz v sobě kombinuje schopnosti vozů řady DB a luxus v podobě plnohodnotného čtyřmístného interiéru. Vzhled vychází ze současného designového směru značky a není rušen ani přidaným párem dveří. Vlastně se jedná o nejvěrněji ztvárněné čtyřdveřové kupé na trhu.

Po necelých třech letech se nyní představuje posílená verze Rapide S. Ta má pod kapotou stále dvanáctiválec o objemu 6,0 litru, nicméně výkon vzrostl na 410 kW/558 koní, což představuje nárůst o plných 59 kW, tedy 81 koní. Mírně se zvýšil i točivý moment, který vzrostl z původních 600 N.m na 620 N.m. Ve zrychlení z 0 na 100 km/h je pak Rapide S o 0,3 sekundy rychlejší (4,9 sekund) a maximální rychlost se posunula na 306 km/h. Navzdory výrazně vyššímu výkonu se však snížila spotřeba.

Vzhledově se Rapide S od své slabší verze liší především nově zpracovanou přední maskou a novým zadním spoilerem. V příplatkové výbavě je pak možné zvolit exteriérový karbonový paket, který obsahuje mimo jiné karbonový zadní difusor, přední splitter nebo kryty zpětných zrcátek z uhlíkových vláken.

Interiér dostal nový dekor v klavírovém laku a červeno-černé kožené čalounění. Automobilka zmiňuje, že se sklopenými zadními sedačkami dostanete prostor o objemu 900 litrů, což jistě při svých víkendových cestách na chalupu využije nejeden budoucí majitel.

Základní cena byla stanovena na zhruba 178 000 eur (v přepočtu 4 540 000 Kč). Do prodeje se Aston Martin Rapide S dostane již toto jaro.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: