Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus RX dostane menšího sourozence

News

22.01.2013

Úspěšné SUV, které si svou popularitu získalo i díky hybridní verzi, dostane během příštího roku menšího sourozence. Koncept středně velkého SUV by se mohl představit již tento podzim.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus zahajuje modelovou ofenzivu za účelem posílení své pozice mezi prémiovými výrobci. Po novém sedanu vyšší střední třídy GS a čerstvé novince IS, která míří například proti BMW 3 nebo Audi A4, se představí i nové SUV, které by se svou velikostí mělo zařadit pod model RX. Podle jednoho z představitelů značky, Kazua Ohary, by měla světová premiéra proběhnout někdy okolo termínu konání autosalonu v Tokyu, který se koná v říjnu.

Techniku si nový Lexus pravděpodobně vypůjčí od nové generace Toyoty RAV4. Lexus si pře nedávnem nechal zaregistrovat názvy NX 200t a NX 300h, z čehož vyplývá, že základní verze bude přeplňovaná. Druhým modelem pak bude obligátní hybrid s technikou, která se poprvé objeví v novém IS 300h. Bude se tedy jednat o spojený zážehového čtyřválce o objemu 2,5 litru pracujícím v Atkinsonově cyklu, kterému bude vypomáhat elektromotor. Kombinovaný výkon pak bude 162 kW/220 koní.

Sériové verze bychom se pak mohli dočkat již začátkem příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: