Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce Ghost Coupé dostane jméno Wraith

News

22.01.2013

Modelové portfolio výrobce nejluxusnějších aut na světě se rozroste o kupé na bázi modelu Ghost. Představeno bude 5. března na autosalonu v Ženevě a ponese jméno Wraith, neboli přízrak.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. Posílený Přízrak

Tradiční britský výrobce ultraluxusních vozů poslední roky vzkvétá jako nikdy v historii. Vděčí za to zejména mateřskému BMW, které si vzalo tuto značku pod svá křídla. Kromě Rolls-Royce je v koncernu BMW další zástupce z Ostrovů – MINI, které také zažívá nejlepší roky vůbec, když jeho prodeje stoupají až 300 000 vozů. Není proto divu, že obě automobilky zásadně rozšiřují nabídku svých modelů.

Posílený Přízrak

U Rollse to jde samozřejmě mnohem pomaleji, o to lepší je pak výsledek. Po představení „baby“ Phantoma, tedy modelu Ghost, ukáže automobilka i dvoudveřovou verzi nesoucí název Wraith. Ten bude pohánět stejný dvakrát přeplňovaný V12 o objemu 6,6 litru se zvýšeným výkonem. Zatímco limuzína Ghost disponuje výkonem 420 kW/570 koní, kupé Wraith se bude pyšnit 447 kW, tedy 608 koňmi. To dovolí tomuto majestátnímu vozu zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,7 sekund, čímž se dostane na dohled i mnohem atletičtěji vyhlížejícím sportovním vozů. O přenos výkonu se postará osmistupňová automatická převodovka od ZF, která patří na špičku ve své kategorii.

Od vozů Rolls-Royce se však neočekává pokořování rychlostních rekordů, jejich hlavním úkolem je rozmazlovat svého majitele, což na jedničku s hvězdičkou jistě splní i Wraith. Již standardní nabídka laků, kol, barevných odstínů té nejjemnější kůže obsahuje nepřeberné množství konfikurací. Pro ty nejnáročnější zákazníky pak bude připraven individualizační program, jehož jedinou hranicí je výše konta zákazníka.

Premiéra proběhne již 5. beřzna na ženevské autosalonu, přičemž základní cena by se měla pohybovat okolo hranice 250 000 eur (6 400 000 Kč).

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: