Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV od Bentley definitivně potvrzeno

News

21.01.2013

Vedení britské automobilky definitivně potvrdilo příchod luxusního SUV. K pohonu bude sloužit přeplňovaný osmiválec 4.0, případně dvakrát přeplňovaný W12.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Bez crossoveru nebo SUV se dnes neobejde prakticky žádná automobilka. Doposud se stranou drželi především malosérioví výrobci luxusních a sportovních aut typu Ferrari nebo Rolls-Royce. Naopak pomyslnou druhou stranu barikády během několika příštích let rozšíří značka Bentley. Možná se zdá, že o luxusním SUV od této společnosti bylo již dávno rozhodnuto, ale nebylo tomu tak. Bentley totiž patří pod křídla koncernu Volkswagen AG, tudíž musel projít tento projekt schvalovacím procesem.

V hlavní roli osmiválec a elektřina

Ten nakonec rozhodl ve prospěch SUV, které nakonec bude sdílet větinu technických komponent s dalšími koncernovými vozy. K pohonu bude sloužit především dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,0 litru, který najdeme i pod kapotou modelu Continental GT V8. Pravděpodobně se dostane i na silnější W12, který by mohl pohánět vrcholné provedení. Určitě se ale nedočkáme dieselu, u Bentley totiž vsadí na elektřinu.

Design se bude zásadně lišit od studie EXP 9 F představené minulý rok na ženevském autosalonu, která svým kýčovitým a barokním vzhled sklidila především v Evropě (zaslouženou) kritiku. V interiéru se pak očekává v tomto segmentu dosud nevídaná porce luxusu, která ma trumfnout i novou generaci ikony Range Roveru. Ten se totiž svým pojetím výrazně přiblížil na dostřel těm nejluxusnějším limuzínám.

Výkonný ředitel Bentley Wolfgang Schreiber pak ještě dodal, že nová generace nejprodávanějších modelů z rodiny Continental (tedy kupé GT, kabriolet GTC a limuzína Flying Spur), která dorazí v průběhu 5 let, dostane sdílenou platformu, jejíž vývoj má na starosti koncernový nováček Porsche. Modulární platforma pojmenovaná MSB poslouží kromě SUV od Bentley také nové Panameře, v upravené podobě ji pak dostane i nové Audi A8.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: