Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dodge Dart dostane devítistupňový automat

News

20.01.2013

Koncern Fiat-Chrysler již tento rok uvede na trh tři modely, které dostanou novou automatickou převodovku s devíti stupni. Pro letošek se počítá s prodejem až 200 tisíc vozů s tímto převodovým ústrojím.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Prvními modely s novou převodovkou bude nástupce Jeepu Liberty, který se dostane do prodeje v druhém čtvrtletí tohoto roku, Chrysler 200 a Dodge Dart, který stojí na základech Giulietty od Alfy Romeo. A právě posledně jmenovaný model, od kterého si Chrysler dost slibuje, dělá výkonnému šéfovi Fiatu a tedy i Chrysleru, jemné vrásky na čele. Jeho rozjezd totiž nebyl tak silný, jak asi vedení automobilky čekalo. Za slabšími prodeji však stál fakt, že k dispozici bylo nejdříve provedení s manuální převodovkou, která není za mořem tak populární, a také s dvouspojkovou převodovkou, která Američanům také nepřirostla moc k srdci.

A právě nový automat by měl prodeje výrazně nastartovat. Pro Fiat je Chrysler nyní klíčovým. Jak všichni víme, situace italské automobilky není zrovna růžová. Na vině jsou jak nízké prodeje na klíčovém domácím trhu, tak i chybějící nové modely, které by mohly konkurovat německé a korejské konkurenci. A právě Chrysler přináší Fiatu drtivou většinu zisku. Není proto divu, že by italská automobilka podíl v Chrysleru ráda navýšila až na 100 procent.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: