Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Alfy Romeo Spider oficiálně potvrzen pro rok 2015

News

18.01.2013

Italská automobilka ukončila spekulace a oficiálně potvrdila výrobu nového roadsteru, který bude stát na základech čtvrté generace legendární Mazdy MX-5.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Již před delší dobou na veřejnost uniklo poněkud překvapivé partnerství. Alfa Romeo totiž uzavřela s Mazdou dohodu, jejímž cílem bude vývoj nového sportovně zaměřeného roadsteru s pohonem zadních kol. Jak Mazda, tak Alfa bude vyráběna v japonské továrně v Hirošimě, přičemž každý model si zachová specifické znaky své "mateřské" automobilky. Nová MX-5 ponese znaky nového designového jazyka KODO, u Alfy zas můžeme očekávat temperamentní křivky, jimiž jsou italské vozy pověstné.

Očekává se, že čtvrtá generace Mazdy MX-5, jež je v některých koutech svět známa pod názvem Miata, shodí zhruba 100 kilogramů a dostane se na dohled hranici jedné tuny. K pohonu pak bude pravděpodobně sloužit nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,3 litru, který ale nabídne výkon okolo 200 koní. Navíc se očekává široká míra individualizace, která  z obou těchto vozů vytvoří pojízdné unikáty.

Na novou Mazdu MX-5, respektive Alfu Romeo Spider si budeme muset ještě dva roky počkat, premiéra je naplánována na rok 2015.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: