Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Užší spolupráce Aston Martinu a Mercedesu nevyloučena

News

17.01.2013

Výkonný ředitel koncernu Daimler Dieter Zetsche nevyloučil navázání užší spolupráce s britskou značkou Aston Martin. Ta by se pak nesla ve speciálním duchu. Představitelé Daimleru navíc vyloučili, že by Mercedes vyvíjel konkurenta pro Audi A1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Spojení Aston Martinu A mercedesu není žádná novinka. Před pár lety se zdálo, že se tyto dvě automobilky spojí při vývoji nové generace ultraluxusní limuzíny Maybach. Na oplátku pak měl Aston Martin dostat techniku Mercedesu GL, ze které by vycházelo plánované luxusní SUV Lagonda. Jak ale jistě víme, značka Maybach se dočkala neslavného konce, když skončila ještě dříve, než bylo plánováno. Na novou generaci se tedy nedostalo a celá spolupráce byla takzvaně odpískána. Teď se však zdá, že by původně plánovaná kooperace mohla být znovuoživena.

Spekulace posílili díky změně ve vlastnické struktuře Aston Martinu, když část podílu a rozhodovacích práv odkoupil investiční fond Investindustrial, který ještě do minulého roku vlastnil slavného výrobce motocyklů Ducati. A právě tento italský producent jednostopých krasavic měl kdysi velmi blízko ke společnosti AMG, tedy dvornímu úpravci vozů s třícípou hvězdou ve znaku. Zdá se tedy, že britská GT by mohla v budoucnu využít podstatnou část německé techniky.

Velmi pravděpodobné by bylo použití ručně montovaných motorů AMG, elektroinstalace a dalších vývojově náročných komponent. Britové by pak na oplátku pomohli při vývoji luxusně a sportovně laděných vozů.

Další zprávou z kuloárů koncernu Daimler je vyloučení vývoje přímého konkurenta pro Audi A1. To podle Dietera Zetscheho není na pořadu dne. Na malá auta je totiž specialista značka Smart, jejíž nová generace stěžejního modelu ForTwo je vyvíjen ve spolupráci s Renaultem, který pracuje na novém Twingu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: