Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První fotky Corvette Stingray Convertible

News

17.01.2013

Na internet se dostaly první snímky otevřené verze sedmé generace Corvette, která nově dostala do svého názvu po vzoru svých předchůdců ze 60. a 70. let slovo Stingray, v čestině rejnok.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová, v pořadí již sedmá generace amerického kultovního sportovního vozu Corvette se odhalila teprve před pár dny a na internet již unikly snímky otevřené verze, která by se měla představit přesně za rok opět na autosalonu v Detroitu. Technika Corvette Stingray Convertible se nebude lišit od verze kupé, tudíž můžeme očekávat zcela nový atmosférický osmiválec LT1 s přímým vstřikování, plynule proměnným časováním ventilů a technologií vypínající polovinu válců při částečném zatížení. Výkon 335 kW/456 koní a točivý moment dovolí i otevřené Corvette zrychlit z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy.

Velkou novinkou v nabídce Corvette Stingray je pak sedmistupňová(!) manuální převodovka Tremec, která se kromě jiného postárá o nižší spotřebu při dálničních přesunech. Kromě standardního provedení se jistě dočkáme i silnějších verzí včetně vrcholné ZR1 (nebo její nástupkyně) s kompresorem přeplňovaným osmiválcem a výkonem daleko za hranicí 600 koní.

Nechme se překvapit. Pozitivní zprávou pak je, že se Corvette Stingray oficiálně podívá i k nám do České republiky, kde bude k vidění v autosalonech Chevrolet (společně například s Camarem, jehož vzhledem se inspirovala především zadní část Corvette).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: