Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan pracuje na konkurentu pro Toyotu GT86

News

16.01.2013

Renesance dostupných a zábavných zadokolek vybídla také Nissan, který svůj malý sporťák představí již začátkem příštího roku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan má v současné nabídce dva vyloženě sportovní modely. Relativně dostupné kupé a kabriolet s atmosférickým šestiválcem 370Z a pak kladivo na drtivou většinu supersportů GT-R s přezdívkou Godzilla. Kromě těchto modelů se ale dočkáme také sportovního vozu s cenovkou výrazně pod milion korun, který si to namíří hlavně proti dvojici Subaru BRZ/Toyota GT86, které zaznamenaly u laické i odborné veřejnosti více než kladné ohlasy.

Podle viceprezidenta značky Nissan Andyho Palmera se prý bude jednat o vůz, který buď milujete, nebo nenávidíte. Pokud se povede stejně jako větší 370Z, věříme, že jej budeme milovat. K pohonu bude pravděpodobně sloužit přeplňovaný čtyřválec. O přenos výkonu se postará standardní manuální převodovka, nicméně vzhledem k dnešnímu trendu se dočkáme i automatické převodovky se dvěma spojkami.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: