Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti představí v příštích letech čtyři nové modely

News

16.01.2013

Na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu se představila nová generace sedanu střední třídy s názvem Q50. Kromě něj se v příštích čtyřech letech můžeme těšit na sedany, crossovery, ale také na výkonná auta.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Hlavní novinkou tohoto roku bude zcela jistě model Q50 a od něj odvozené kupé a kabriolet s označením Q60. Právě tento model je prvním, který ponese nové pojmenování. Písmeno Q tak dostanou především sedany, kupé a vozy se stahovací střechou,  crossovery a SUV pak ponesou pojmenování QX plus samozřejmě číselné označení jednotlivých řad. Pod kapotou Infiniti Q50 uvidíme zážehový šestiválec 3.7, který jsme mohli spatřit již v minulé generaci s označením G37. Zejména v Evropě pak budou populární přeplňované zážehové a vznětové čtyřválce původem od Mercedesu.

Značka z německého Stuttgartu pak ještě dodá techniku na výrobu prémiového kompaktu, zcela jistě se bude jednat o architekturu použitou u Mercedesu třídy A. Kromě těchto modelů se na trh dostanou ještě nástupci sedanu vyšší střední třídy Q70 (tedy současný model M) a také kompletní obměna v kategorii SUV, ve které je tato luxusní divize Nissanu obzvlášť v USA hojně zastoupena. Na své si pak přijdou i fanoušci sportovních aut. Dá se totiž očekávat, že Infiniti rozšíří řadu výkonných modelů IPL.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: