Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Velké SUV Škoda nejdříve v roce 2016

News

15.01.2013

Až sedmimístné SUV od Škody dorazí na trh nejdříve v roce 2016. Hlavními trhy pak bude především Čína a Rusko, kde je po podobných vozech vysoká poptávka.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tomto modelu se v kuloárech spekuluje již delší dobu. Škoda by ráda v roce 2018 dosáhla na metu 1,5 milionu vyrobených automobilů a právě vozy kategorie SUV by měly být hlavním tahákem nárůstu produkce. Je to totiž právě tato kategorie, která i na klesajícím evropském trhu vykazuje nárůst. Móda automobilů se zvýšeným podvozkem a pohonem všech kol je prostě neoddiskutovatelná. K evropské poptávce se navíc přidává i ta čínská a ruská, která má částečně nahradit propad ze západoevropských trhů. Navíc Čína je pro Škodu největším trhem, Rusko již překročilo hranici 100 000 prodaných vozů za rok a poptávka roste každý rok o několik procent.

Tenkrát na Východě

A právě primárně pro tyto trhy bude nové až sedmimístné SUV určeno. Zatímco v Číně se počítá hlavně s pětimístnou verzí, model se sedmi sedadly by pak měl být populární zejména v Rusku. Do doby, než velké SUV s relativně nízkou cenovkou přijde na trh, bude tuto roli částečně suplovat prodloužená verze oblíbeného modelu Yeti, u něhož se počítá s prodejem až 200 000 automobilů ročně. Většího SUV by se pak mělo prodat zhruba 100 000 ročně.

Seznam kapitol

Univerzál MQB

Stejně jako velká část nových vozů koncernu Volkswagen AG, i SUV Škoda vyjede na již známé modulární platformě MQB, který bude samozřejmě řádně uzpůsobena délce atakující hranici 5 metrů. Cenově se pak bude pohybovat na dohled od nového Hyundai Grand Santa Fe nebo výrazně modernizované Kii Sorento.

Kromě této novinky můžeme od letošního roku do roku 2015 očekávat každého půl roku jednu novinku. Letošní rok je ve znamení nové Octavie, Rapidu Spaceback a faceliftu Superbu a Yeti. Rok 2014 se pak velmi pravděpodobně ponese v duchu nové Fabie a z ní odvozeného Roomsteru, který bude poněkud konvenčnější.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: