Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz CLA konečně oficiálně

News

14.01.2013

Německá automobilka po dlouhých týdnech a měsících konečně oficiálně představila nový kompaktní sedan CLA. Kromě běžných verzí se můžeme těšit na na ostré CLA45 AMG.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Novinka vycházející z bestselleru posledních měsíců nové třídy A se představila na soukromé akci ještě před zahájením autosalonu v Detroitu. Design přední části se takřka neliší od kompaktního hatchbacku třídy A, nicméně vzhled zadních partií je zcela svébytný. Mercedes tak s kompaktním sedanem přichází jako první z prémiové německé trojice. V následujících měsících se přidá ještě Audi A3 sedan a jako poslední se představí sedan vycházející z řady 1 od BMW. V rámci dnešních trendů se bude jednat o takzvané čtyřdveřové kupé ve stylu modelu BMW 6 Gran Coupé.

Menší bráška CLS

Stejným stylem se insipiroval i Mercedes, který módu čtyřdveřových kupé nastartoval. Model CLS tak vytvořil jednu z mála kategorií, nepočítame-li SUV, která se u zákazníků těší mimořádné oblibě i v dnešních ekonomicky nepříznivých podmínkách. Menší CLA tak vyjíždí s dynamickým profilem, který má symbolizovat sportovní zaměření tohoto modelu. To podtrhuje i připravovaná verze od specialistů z AMG, která vyjede s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru a výkonu 261 kW/355 koní. Ačkoliv je CLA stejně jako třída A předokolka, Mercedes nabídne také verzi 4MATIC s pohonem všech kol.

Seznam kapitol

Větší než Céčko

Na délku měří Mercedes-Benz CLA 4630 mm, čímž o 40 mm překonává Mercedes třídy C. Do šířky pak CLA měří 1777 mm (o 7 mm širší, než třída C) a do výšky 1437 mm (o 43 mm nižší, než Céčko). Tento nepoměr se však s novou generací Mercedesu třídy C zvrátí opět ve prospěch modelu střední třídy. Jedním z highlightů nového CLA je vynikající aerodynamika, která se ve verzi CLA180 BlueEfficiency pyšní hodnotou součinitele odporu (Cd) 0,22, což je rekordní hodnota mezi sériově vyráběnými vozy, ostatní verze se pak budou pyšnit koeficientem aerodynamického odporu na hodnotě 0,23.

Motorový základ bude tvořit přeplňovaný čtyřválec 1.6 vyvinutý ve spolupráci s Renaultem. Ten ve verzi CLA180 poskytne výkon 90 kW/122 koní. Další verzí bude CLA250 s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 155 kW/211 koní. Vznětové agregáty bude při zahájení prodeje zastupovat osvědčený čtyřválec 2.1, který ve verzi CLA220 CDI vyjede se 125 kW/170 koňmi. O přenos výkonu na kola se postarají dvě převodovky. Základ bude tvořit šestistupňový manuál, který bude doplněn automatickou převodovku se sedmi stupni.

Kromě tohoto modelu můžeme v blízké budoucnosti očekávat také crossover s označením GLA, který bude vycházet z modelu CLA, respektive třídy A, od níž si vypujčí nejen část techniky, ale také některé designové prvky.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: