Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen představí 7místné SUV

News

13.01.2013

Speciálně pro severoamerický trh si Volkswagen připravil nové SUV, které nabídne až sedm míst. Tento model by se také mohl stát základem pro podobný model od domácí Škody.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobilky hledají sebemenší skuliny na trhu. Jedním z nejvýnosnějších segmentů je kategorie SUV takřka všech velikostí. Volkswagen se tak v budoucnu chystá obsadit prakticky všechny velikostní kategorie těchto vozů. Kromě crossoveru Taigun vycházejícího z nejmenšího modelu v nabídce Volkswagenu Up! se můžeme těšit také na nové SUV, které bude v podnikové hierarchii umístěné pod Tuaregem. Jeho hlavní devizou bude až sedmimístný interiér a relativně nízká cena. Hlavním odbytovým trhem pak budou především Spojené státy, nicméně i na méně vyspělých trzích v Asii nebo Rusku si jistě najde dostatek zájemců.

Z pohledu českého fanouška pak může být zajímavé, že by to měl být právě tento model, který poskytne technický základ obdobného vozu od tuzemské Škody. Nové SUV od Volkswagenu vyjede na již známé modulární platformě MQB. Výroba pak bude probíhat v továrně v Tennessee.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: