Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus představí nástupce IS Sport Cross

News

12.01.2013

Japonská automobilka zveřejnila před pár dny první snímky nové generace modelu střední třídy a jednoho z konkurentů zavedených německých prémiových značek. Vedle sedanu se ale představí i sportovně laděné kombi IS Sport Cross.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Lexus IS se inspiroval designem studie LF-CC, kterou jsme mohli vidět na pařížském autosalonu v září loňského roku. Oproti současnému modelu dostalo nové IS mnohem agresivnější design, který je ještě podtržen výbavou F Sport, jež je jakýmsi ekvivalentem M paketu od BMW nebo AMG paketu od Mercedesu. Kromě klasického sedanu se má v Detroitu představit také sportovně laděné kombi, které by navázalo na model IS Sport Cross ze začátku tohoto milénia.

Kombi verze je vcelku logickým řešením, které by mohlo zaujmnout především v Evropě, kde je toto karosářské řešení velmi populární. Lexus by tak částečně nahradil prodejní mezeru vzniklou neuvedením vznětových verzí. Motorová nabídka bude shodná s tou ze sedanu. Očekávat tedy můžeme nový šestiválec o objemu 2,5 litru, který bude ve verzi IS 250 tvořit prozatimní základ. Výkon této verze bude 149 kW/203 koní. V nabídce bude také hybrid IS 300h se čtyřválcem 2,5, který bude spojen s elektromotorem. Kombinovaný výkon této verze bude 179 kW/243 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: