Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Více síly i pro CLS 63 AMG

News

10.01.2013

Po představení modernizované verze E63 AMG, která poprvé v historii dostane systém pohonu všech kol 4MATIC a ař 585 koní. Zkrátka však nezůstane ani stylovější CLS.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Inovace se týkají jak klasického čtyřdveřového CLS, tak i nedávné novinky CLS Shooting Brake, tedy dynamičtěji pojatého klasického kombi. Po vzoru technicky spřízněné třídy E si do nejostřejšího CLS najde cestu pohon všech kol 4MATIC, který slaví u běžných modelů AMG premiéru. Dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru se dočkal řádného posílení, ve standardní verzi totiž nově nabízí 410 kW/557 koní a 720 N.m. Zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu zabere čtyřdveřovému modelu 4,2 sekund, Shooting Brake bude potřebovat 4,3 sekund. Verze vybavené systémem 4MATIC zkrátí tuto dobu zkrátí o 0,5 sekund.

Mercedes má však v záloze silnější verzi 4MATIC S, který místo 557 koní nabídne 585 koní, čímž překonává prakticky všechny své konkurenty. Točivý moment pak narostl na 800 N.m. Ač se výkon zvýšil o 28 koní, zrychlení se zkrátilo pouze o jednu desetinu. Maximální rychlost všech verzí je omezena na 250 km/h, přičemž je velmi pravděpodobné, že se dočkáme paketu AMG Performance s popsunutou maximální rychlostí na hranici magické třístovky.

Od E63 AMG  se nebude lišit ani použitou převodovkou. V CLS 63 AMG tedy najdeme sedmistupňový automat se čtyřmi pracovními módy: C (eko), S (Sport), S+ (Sport Plus), M (manuál). Silnější verze S navíc dostane samosvorný diferenciál. V nabídce budou také keramické brzdy s kotouči o průměru 360 mm.

Mercedes-Benz CLS 63 AMG včetně verze Shooting Brake půjde do prodeje společně s E63 AMG, tedy v dubnu, respektive v červnu v případě modelu Shooting Brake.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: