Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Caterham postaví soupeře pro Porsche Cayman

News

10.01.2013

Společný projekt Caterhamu a Renaultu, jež má za úkol vývoj nového sportovního automobilu, který vyjede pod jak znovuzrozenou značkou Alpine, tak i se znaky Caterhamu, si to v případě britské verze namíří proti Caymanu od Porsche.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že Renault a Caterham pracují na projektu sportovního vozu s pohonem zadních kol, jsme vás již informovali zde. Kromě francouzské verze s názvem Alpine se chystá i ta britská. Ta si podle všeho vzala na mušku premianta třídy, tedy Porsche Cayman. Představitelé Caterhamu si slibují, že během osmiletého výrobního cyklu prodají na 25 000 exemplářů tohoto modelu, který na britském trhu bude startovat na částce 40 000 liber.

K pohonu bude sloužit přeplňovaný čtyřválec od Renaultu s výkonem přes 270 koní. V budoucnu však není vyloučeno nasazení silnějšího motoru. Díky nízké váze zrychlí Caterham na 100 km/h méně než 5 sekund. Na výběr pak bude mezi šestistupňovou manuální převodovkou a automatickou převodovkou s možností řazení pádly pod volantem.

Kupé od Caterhamu se na trh dostane v roce 2015, tedy zhruba ve stejnou dobu jako dvojče od Renaultu. Podle představitelů britské automobilky se však nebude jednat o Alpine s jiným znakem, ale o svébytný model přesně zapadající do filozofie značky.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: