Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Golf CC jako čtyřdveřové kupé

News

10.01.2013

Německá automobilka hodlá v roce 2015 nabídnout čtyřdveřový Golf s dynamičtějším profilem, který by konkuroval CLA od Mercedesu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sedmá generace jednoho z nejprodávanjěších aut historie se oficiálně představila teprve před pár měsíci a už teď můžeme očekávat doslova smršť novinek, které z Golfu budou vycházet. Kromě sportovních verzí GTI/GTD, ostrého Golfu R s pohonem všech kol, praktické verze Variant nebo kabrioletu se dočkáme také stylového sedanu po vzoru většího Volkswagenu CC (dříve Passat CC).

Ten by se měl postavit netrpělivě očekávanému Mercedesu CLA, tedy menšímu „sourozenci“ úspěšného CLS, které módu čtyřdveřových sedanů započalo. Volkswagen Golf CC bude stát na prodloužené verzi modulární platformy MQB, bude používat motory ze spřízněného Golfu, po stránce designu se však bude lišit, vsadí totiž mnohem více na styl.

Jak již bylo zmíněno, motory budou stejně jako u Golfu, jen se očekává asi poněkud pozměněná skladba. Kromě obligátního 2.0 TDI se 110 kW/150 koňmi se pravděpodobně počítá i s nasazením přeplňovaného zážehového dvoulitru TSI z nové generace Golfu GTI. Ten se podívá i pod kapotu Octavie RS, u níž se počítá s výkonem 162 kW/220 koní.

Na trh se pak Volkswagen Golf v roce 2015.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: