Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen nabídne 3 opravdu lidové vozy

News

09.01.2013

Už i Volkswagen se chystá nabídnout opravdu levný vůz. Teď se však zdá, že kromě jednoho modelu to budou rovnou tři. Hlavními trhy pak bude především Čína, Rusko a Indie.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropské trhy, zdá se, narazily na svůj vrchol a většina z nich momentálně rapidně klesá. Například ve Francii se prodeje za minulý rok propadly o závratných 20 %, dobře si nevede ani italský nebo španělský. Automobilky jsou tedy nuceny přeorientovat některé své aktivity na nové, většinou méně vyspělé avšak perspektivní trhy. Vždyť jen taková Čína nabízí do budoucna stovky milionů potenciálních zákazníků. Navíc pro některé společnosti je právě čínská trh tím největším. Jedná se například o domácí Škodu, daří se také Audi, které v zemi středu prodala 400 tisíc automobilů.

Opravdu lidový Volkswagen

Největší evropská automobilka se částečně hodlá navrátit ke svým kořenům a nabídne hned 3 levné modely. Všechny vozy by měly stát na platformě PQ, kterou používá například současná generace Volkswagenu Polo, rozvor budeou mít všechny modely zhruba 2500 mm. Motory by měly mít tři a čtyři válce, pravděpodobně se tedy bude jednat o 1.2 MPI, který najdeme například ve Škodě Rapid. Čtyřválce by pak měly dosahovat objemu až 1,6 litru. Převodovky budou pětistupňové, šestistupňové a nabízí se i možnost použítí známého sedmistupňového dvouspojkového automatu DSG.

Seznam kapitol

Pod 200 tisíc

Cena nejlevnějšího levného modelu se bude pohybovat okolo 7000 euro (178 000 Kč), druhý v pořadí pak 7500 euro (191 000 Kč) a nejdražší nebude stát více než 8000 euro (204 000 Kč), V případě úspěchu není vyloučeno ani levné SUV začínající na 9000 euro (230 000 Kč).

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: