Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Lexus IS Sport se tváří drsně

News

09.01.2013

Leuxs uvolnil několik fotek nove generace sedanu střední třídy IS, který se snaží konkurovat BMW řady 3 nebo Mercedesu třídy C.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

A podle prvních fotek to vypadá, že němečtí konkurenti se skutečně musí začít bát. Vzhled nového IS je díky použití agresivnějších nárazníků z výbavy F Sport skutečně působivý. Pokud byly v minulosti vozy značky Lexus oznáčovány za příliš nudné a usedlé, je těmto řečem konec. Nový směr, tedy alespoň ten designový, naznačil už větší model GS. Stejných ingrediencí pak bylo použito i u faceliftu vlajkové lodi LS, nicméně díky kompaktním rozměrům je to právě IS, které vypadá nejagresivněji.

V duchu L-Finesse

Design se velkou měrou inspiroval u konceptu LF-CC, který jsme mohli spatřit na podzimním autosalonu v Paříži. Přednní čísti dominuje masivní maska vřetenovitého tvaru, na zádi si pak všimneme rozměrných světlometů ve tvaru písmena L. Na atraktivitě pak vozu přidává zvolená výbava F Sport, jež je jakýmsi japonským ekvivalentem M-paketu od BMW nebo AMG paketu od Mercedesu.

Seznam kapitol

Bez dieselů, zato jako hybrid

Hlavní trh značky Lexus je především v Japonsku a v USA, Evropa je až na třetím místě. Vzhledem k malým prodejům na Starém kontinentu se tak značce nevyplatí vyvíjen konkurenceschopný vznětový motor, navíc společnost Lexus, potažmo Toyota, je známa jako pionýt v oblasti hybridních technologií. V Evropě se tedy budou prozatím nabízet dvě motorizace - IS 250 a IS 300h, který využije hybridní technologii.
Lexus IS 250 bude pohánět šestiválec 2.5 o výkonu 149 kW/203 koní, hybridní IS 300h bude výcházet z již zmiňovaného dvouapůlitrového šestiválce a nabídne kombinovaný výkon 179 kW/243 koní. Na vybraných trzích bude Lexus nabízet také verzi IS 350 s vidlicovým šestiválcem o objemu 3,5 litru a výkonu 224 kW/305 koní.

Více detailů se dozvíme již 15. ledna, kdy v Detroitu proběhne oficiální premiéra.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: