Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Saab navázal spolupráci s čínským městem Qingdao

News

09.01.2013

Noví majitelé švédské automobilky, jejíž dlouholeté trápení vyvrcholilo loňským bankrotem, navázali spolupráci s čínskám městem Qingdao. V budoucnu je možné, že se zde budou vyrábět elektromobily na základě Saabu 9-3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Společnost NEVS (National Electric Vehicles Sweden) vstoupila do dlouhodobého partnertsví s městem na východě Číny. Podle dohody získá město Qingdao výměnou za 233 milionů euro (cca 5,95 miliard korun) 22 % akcií společnosti NEVS a stane se také hlavním dopravním uzlem pro čínské zastoupení Saabu. Primární výroba sice zůstane ve švédském Trollhättanu, nicméně v případě naplnění kapacity této továrny se produkce zhostí továrna v Číně.

Noví vlastníci Saabu nedávno oznámili, že do doby, než začnou s produkcí elektromobilů na bázi poslední generace modelu 9-3, obnoví výrobu modelu s klasickým zážehovým motorem. O dodávkách techniky předběžně jednali s americkým koncernem GM, tedy předešlým vlastníkem Saabu, jenž měl na jeho zániku nemalý podíl. V případě krachu jednání však představitelé společnosti nevyloučili, že by se po motorech poohlédli i jinde. Výroba klasické 9-3 by pak mohla začít již v druhé polovině tohoto roku, elektromobil pak očekáváme začátkem roku 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: