Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Renault Clio R.S. od 640 tisíc

News

08.01.2013

Na internet unikly oficiální snímky nového Clia z díly specialistů RenaultuSport z francouzského Dieppe. Kromě fotek jsme se dozvěděli také základní cenu. Na belgickém trhu startuje již od 24 950 euro, tedy necelých 640 tisíc korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nové Clio R.S. opustilo tradici velmi zábavných aut s atmosférickým motorem. Pod kapotu se totiž nastěhoval přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru původem z Nissanu. Ano, tento motor najdeme například ve velmi svérázném crossover Juke. Navíc se nebude vyrábět třídveřová varianta a verze R.S. bude k dispozici i jako kombi s označením Grandtour. A aby těch jobovek nebylo málo, k dispozici nebude manuální převodovka, ale jen dvouspojkový automat se šesti stupni s pádly na volantu.

Podle údajů z belgických stránek Renaultu bude sportovní Clio nabízeno v pěti barevných odstínech: Sirius Yellow (žlutá), Red Flame (červená), Platinum Grey (šedá), Deep Black (černá) a Glacier White (bílá). V základu bude Clio R.S. vyjíždět na 17palcových discích, které mohou být za příplatek nahrazeny disky o velikosti 18 palců. Interiér bude zdobit prošívání červenou nití, přičemž základní látku bude doplňovat příplatková kůže v kombinaci bílé a světle šedé barvy.

I když se z nového ostrého Clia stal kompromisnější vůz, zákazníci si stále budou moci za 450 euro (11 500 Kč) pořídit paket Cup s o 10 mm nižším podvozkem a 18palcovými disky. Za dalších 590 euro (15 000 Kč) pak dostanete multimediální systém R-Link s připojením k online obchodu s aplikacemi R-Link Store.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: