Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz E 63 AMG na oficiálním snímku

News

08.01.2013

Mercedes v minulých dnech představil facelift kompletní řady modelu třídy E. Kromě standardních verzí se představí i ostrá E63 AMG, která poprvé v historii dostane pohon všech kol 4MATIC.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Snímky faceliftované třídy E unikly na internet teprve před pár dny a Mercedes již zveřejnil snímky všech čtyř karosářských variant, tedy i kupé a kabrioletu. Největší lahůdku si však automobilka nechává až na konec. Všichni fanoušci totiž netrpělivě čekají na modernizovanou verzi vyladěnou specialisty z Affalterbachu, kteří mají na starosti všechny ostré Mercedesy. Hlavní novinkou E63 AMG pak kromě vzhledu bude možnost volby pohonu všech kol 4MATIC, který známe z celé plejády modelů značky Mercedes. Pro třídu E to tak bude v tomto směru premiéra. Divize AMG má však s pohonem všech kol bohaté zkušesnosti, stačí si vzpomenout na zběsilé G63 AMG, maniakální G65 AMG s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem nebo ML63 AMG.

Pod kapotou Mercedesu E63 AMG však již nenajdeme atmosférický osmiválec o objemu 6,2 litru, ten byl v duchu downsizingu vystřídan V8 5.5 se dvěma turby. Výkon motoru činí 386 kW, čili 525 koní, točivý moment pak díky přeplňování vyšplhal na rovných 700 N.m. V případě balíčku AMG Performance však dostanete výkon 410 kW/557 koní a 800 N.m. Díky použití systému 4MATIC však můžeme předpokládat, že výkon půjde nahoru ještě o něco více.

Z trojice prémiových německých značek tak zůstává věrno výhradně zadnímu pohonu pouze BMW, u kterého je to ale vzhedem k vysoké poptávce po systému xDrive u standardních modelů jen otázkou času, kdy se volby pohonu všech čtyř kol dočkáme i u BMW M5. Snad mnichovská značka půjde cestou svého rivala a nabídne zákazníkům volbu mezi dvěma pohonu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: