Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi SQ5 konečně i s benzinem

News

08.01.2013

Audi představí v Detroitu benzinovou variantu svého modelu SQ5. Ta dostane kompresorem přeplňovaný šestiválec 3.0 TFSI naladěný na 354 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Německá prémiová značka uvedla na trh nejdříve vznětovou verzi SQ5. Následovala především zájem evropských zákazníků, ale jistý konkurenční boj, když nasadila dvakrát přeplňovaný diesel o výkonu 313 koní, který se tak vyrovnal tehdejšímu premiantu třídy BMW X3. Oba dva modely tak mají ve své nabídne výkonné vznětové motory se stejným výkonem. Teď se však v případě Audi dočkali i příznivci benzinu.

Jak se dalo předpokládat, naftová SQ5 nezůstane osamocena. Do nabídky středně velkého SUV od Audi totiž zamíří kompresorem přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru. Tento motor najdeme například v modelech S4 a S5, ale také v béžné Q5. SQ5 však vyjíždí s prozatím nejvyšším výkonem 260 kW/354 koní a točivým momentem 470 N.m. Díky těmto parametrům zrychlý jinak nijak lehké SUV z nuly na 100 km/h za 5,3 sekund a omezovač rychlosti zasáhne v obligátních 250 km/h. Výkon je posílán přes osmistupňovou automatickou převodovku Tiptronic na všechna čtyři kola. Kombinovaná spotřeba činí 8,5 litru na sto kilometrů.

Audi SQ5 také dostalo o 30 mm nižší podvozek, jinak nastavený podvozek a především 20palcová kola, která mohou být za příplatek nahrazena ještě o palec většími ráfky. Exteriér dostal nové nárazníky, šedou masku chladiče a zrcátka, interiéru vévodí sportovní sedačky v kombinaci kůže a alcantary.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: