Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První snímky crossoveru Peugeot 2008

News

06.01.2013

Malý crossover se lvíčkem ve znaku se plánuje svézt na vlně popularity vozů SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kompaktní SUV, respektive crossover, se tak postaví proti Nissanu Juke nebo nedávno představenému Opelu Mokka. Rozměrově se bude Peugeot 2008 pohybovat okolo 4,14 metru a k jeho pohonu budou sloužit čtyři motory. Základ bude tvořit přeplňovaný tříválec 1.2 o výkonu 81 kW/110 koní. Dá se předpokládat, že se tato verze bude nabízet pouze s pohonem předních kol, který stejně tvoří drtivou většinu všech prodaných vozů v tomto segmentu. Druhý zážehový motor bude taktéž přeplňovaný. Stará známá šestnáctistovka THP, která vznikla v kooperaci s BMW a můžeme ji najít i v modelech MINI, nabídne výkon 115 kW/156 koní. Nejprodávanějšími motory však jistě budou diesely. První verze motoru s označením 1.6 e-HDi bude disponovat 68 kW/92 koňmi, druhá pak 85 kW/115 koní.

Oficiální premiéra proběhne velmi pravděpodobně v březnu na autosalonu v Ženevě, prodej pak můžeme očekávat již toto jaro.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: